UPOZORNĚNÍ: 22.7.2024 - 2.8.2024 CELOZÁVODNÍ DOVOLENÁ – NEBUDE PROBÍHAT VÝROBA ANI EXPEDICE

Záruční podmínky & návody

 

VÝŇATEK Z OBCHODNÍCH PODMÍNEK

 

12. PODMÍNKY POUŽITÍ, ÚDRŽBY A ZÁRUČNÍ PODMÍNKY

 

12.1.                    Po dodání vyjměte matraci / PUR pěnu z přepravního a z hygienického obalu a nechte výrobek 2-3 dny větrat bez obalu. 

12.2.             Vadou výrobku není uvolňování specifického pachu použitých materiálů a lepidel při výrobě. V průběhu krátkého období po vybalení matrace/PUR pěny z hygienického obalu se tento specifický pach tzv. novoty sníží na naprosté minimum. Pro rychlé snížení intenzity doporučujeme provádět tzv. dávkové větrání, tedy nechat matraci v interiérové teplotě a několikrát za den na několik minut místnost vyvětrat. Pokud by byla matrace umístěna v chladném místě, tak se naopak odvětrání specifického pachu prodlouží.

12.3.             Před uložením matrace do postele dbejte na správnou podložku matrace.

12.4.             Podklad musí být vždy suchý, aby nedocházelo k vlhnutí matrace a jejímu následnému poškození.

12.5.             Matrace a polyuretanové pěny (PUR pěny) jsou určeny k používání v suchém prostředí – v obytném interiéru. Matrace jsou určeny k běžnému spánku, tedy v poloze těla vleže (nejčastěji na zádech, bocích nebo břiše). Matrace nejsou určené ke spánku v sedě. Za porušení záručních podmínek se také považuje, pokud by byla matrace využívána k opakovanému dlouhodobému sezení v jedné nebo více částech matrace. Matrace nejsou určené k opakovanému přehýbání a zastýlání v některých skládacích konstrukcí postelí. Pokud potřebujete koupit matraci pro pravidelné přehýbání a zastýlání, konzultujte nejprve nákup s prodejcem. Toppery (vrchní matrace) do výšky 8 cm, lze ukládat ve srolovaném stavu při zachování kruhového tvaru. Není možné topper (vrchní matraci) zarolovat a poté dlouhodobě zmáčknout nebo přehnout, tím by došlo k porušení záručních podmínek.

12.6.             Pro zamezení žmolkování potahu používejte pouze kvalitní prostěradla z přírodních materiálů (len, bavlna, damašek tencel, bambusové vlákno, apod.) v kombinaci s chráničem matrace, prodloužíte tím životnost potahu i matrace. Pro odstranění žmolků můžete použít žmolkovač.

12.7.             Žmolkování potahu matrace vlivem nekvalitního povlečení nemůže být důvodem k reklamaci potahu matrace.

12.8.             Vadou výrobku není částečné změknutí a vyřídnutí použitých materiálů v kontaktních místech s tělem. Tento efekt je přirovnávám tzv. efektu prošlápnutí nových bot. Tedy stejně jako se přizpůsobí bota tvaru nohy, tak se matrace přizpůsobí tvaru těla. 

12.9.             Matrace a PUR pěny nejsou určeny k umístění na podlahu nebo špatně větranou desku (v extrému může docházet ke vzniku plísní). Pokud potřebuje mít matrace na podlaze jen po omezenou dobu (např. 1 měsíc) tak je na podlahu umístit lze, ale doporučujeme častější větrání a podložení například dekou.

12.10.           Pěnové matrace můžete umístit na lamelový rošt, laťkový rošt nebo pevnou desku (u desky doporučujeme zajistit dýchání, vytvořením více otvorů pro cirkulaci vzduchu). Pěnové a latexové matrace lze použít na roštu s ručním nebo motorovým polohováním, nicméně většinová část spánku musí probíhat na matraci ve vodorovné poloze. Dlouhodobá vyvýšená poloha obou konců matrace může být nastavená do pozice maximálně 15°. Maximální rozestup mezer mezi laťkami laťkového roštu musí být menší než 6 cm. Pokud by byl rozestup větší než 6 cm, může dojít k poškození matrace a tím k porušení záručních podmínek.

12.11.           Pro správné tvarování latexových matrací použijte pod matraci kvalitní lamelový rošt s počtem lamel 42 ks. Tento typ lamelového roštu zajistí nejlepší tvarovací vlastnosti latexové matrace. Naopak nedoporučují umístění latexové matrace na laťkový rošt nebo desku.

12.12.           Vadou výrobku není proležení, které nepřesahuje 13 % z celkové výšky matrace. (ČSN 91 1010)

12.13.           Výrobní tolerance u rozměrů matrací je (délka, šířka) +/- 1,5 cm.

12.14.           Výrobní tolerance u tuhosti matrací je +/- 15% (EN ISO 3386-1).

12.15.           Vadou výrobku nejsou drobné odchylky vyplývající z ručního podílu práce jako je lepení, balení nebo další manipulace. Proto mohou být na jádru matrace nebo PUR pěny povrchové praskliny/trhliny, chybějící části pěny u hran a boků do velikosti 25 mm a další drobné odchylky ve struktuře materiálů nemající vliv na funkci výrobku.

12.16.           Barevnost PUR pěn nemusí odpovídat barevnosti pěn ve vzorových matracích na provozovně nebo fotografiích matrací v internetovém obchodě prodejce. Toto je způsobeno změnou přidaného barevného pigmentu při výrobě samotné pěny. Změna barevného pigmentu nemá žádný vliv na deklarované technické parametry matrace.

12.17.           Základní definovaný rozměr matrace je 200x90 cm. Jakýkoliv menší rozměr je vyroben seříznutím základního rozměru. Jakýkoliv širší nebo delší rozměr je vyroben dolepením stejného materiálu k základnímu rozměru do požadované šířky nebo délky (např. délka 210, 220 cm nebo šířka 100, 120, 140 cm).

12.18.           Při manipulaci se snímatelným potahem dbejte na to, aby potah ani jádro matrace nebyly poškozeny nevhodným postupem snímání a navlékání potahu.

12.19.           Údržba matrací a PUR pěn: Matrace a PUR pěny je možné vysávat, čistit suchou pěnou. Prát se může pouze látkový potah matrace, nikoli samotné jádro z pěny, latexu nebo jiných doplňkových materiálů. Při praní nepoužívejte aviváž. Možnosti ošetření potahu jsou uvedeny na štítku potahu. Běžně můžete prát na 40-60°C. U všech typů potahů doporučujeme praní se zvýšenou opatrností.

12.20.           Jednostranné matrace (stejná tuhost obou stran) je doporučeno pravidelně provětrávat a otáčet o 180°. Oboustranné matrace (rozdílná tuhost stran) je doporučeno pravidelně otáčet ve směru hlava-nohy. Tzn. část matrace kde jste měli nohy přetočte a nyní na ní mějte hlavu. Tímto významně prodloužíte životnost matrace. Nedodržení tohoto doporučení může vést ke krácení nebo zamítnutí reklamace.

12.21.           Životnost matrace prodloužíte použitím kvalitního matracového chrániče, který zabrání průniku tekutin a nečistot a kvalitního lamelového roštu, který roznese tlak z místa jako je bok nebo rameno do stran a proležení matrace se projeví výrazně později (někdy v řádu let, dle kvality vstupních pěn u zvolené matrace).

12.22.           Záruční doba je 2 roky, záruka se nevztahuje na běžné opotřebení