Kvalitní a levné matrace na míru Kvalitní a levné matrace na míru
0 ks produktů za 0  Kč
k pokladně

Povlečení a prostěradla

Jak vybrat povlečení?

Nejen postel, matrace a rošty tvoří postel. Zapomínat by se nemělo na povlečení, které je také velmi důležité. Povlečení dokáže ovlivnit kvalitu spánku a doladit celkový interiér ložnice nebo dětského pokoje. Vyberte si to správné.

Základem je správný materiál

Klíčovým kritériem při výběru povlečení je použitý materiál. V současné době je opravdu z čeho vybírat a nabízí se celá řada materiálů. Volit se může mezi klasickými materiály, jako je bavlna, nebo mezi luxusními, jako je satén.

Bavlna

Patří mezi klasický materiál, který se používá již od dob našich prababiček. Bavlna se vyznačuje výbornou savostí vlhka, měkkostí a pružností. Je velmi příjemná na těle, ovšem vyžaduje žehlení, jelikož má vyšší mačkavost.

Bavlněné
povlečení

Flanel

Je velmi často vyhledávaný díky své vysoké hřejivosti. Je vyráběn ze 100 % bavlny, ale při jeho výrobě se používají hustě tkaná vlákna o vyšší gramáži. Látka je upravena pročesáváním a povlečení je tak měkké a jemné.

Flanelové
povlečení

Mikrovlákno

Povlečení z mikrovlákna nabízí vysokou savost a hlavně velmi snadnou, téměř žádnou, údržbu. Je známý tím, že v létě chladí a naopak v zimě dokáže udržet tělesnou teplotu a je velmi příjemné na dotek.

Povlečení
z mikrovlákna

Krep

Tento materiál je velmi oblíbený hlavně díky tomu, že se nemusí žehlit. Jedná se o kvalitní tkaninu, která nabízí dobrou izolaci tepla a vysokou savost.

Krepové
povlečení

Damašek

Damaškové povlečení se vyrábí z 100 % bavlny nejvyšší jakosti. Poskytuje mimořádné pohodlí a hebkost. Budí pocit luxusu a elegance.

Damaškové
povlečení

Bavlněný satén

Povlečení z bavlněného satén patří mezi špičku. Vyrábí se z vysoce kvalitní česané bavlněné příze. Výborně saje vlhkost, je jemné, hebké a příjemné na dotek.

Saténové
povlečení

Rozměry povlečení

Povlečení na polštáře je potřeba vybírat podle konkrétních rozměrů náplně. Současný trh je plný různých tvarů, rozměrů a velikostí. Správné rozměry je také potřeba ohlídat u dětského povlečení.

Design

Stejně jako oblečení podléhá módním trendům, tak i povlečení. Samozřejmě se najdou nějaké stálice, které se již roky nezměnily, jako jsou proužky nebo jednobarevné povlečení, ale najdou si i vzory či barvy, které jsou pouze sezónní.

Současným trendem jsou zářivé pastelové barvy, ideálně v kombinaci s neutrálními barvami, jakou je klasická bílá nebo hnědá. Ale objevují se i veselá barevná povlečení, která rozzáří celý pokoj. U vzorů se jako již tradičně klade důraz na geometrické potisky a tvary, ovšem pro milovníky romantiky se objevují květinové motivy.

kontakty
Potřebujete rychle poradit nebo máte jen otázku k nabízeným produktům ?
Volejte 774 482 207 nebo nám na pište..

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

Přijďte vyzkoušet